Føtex
Thisted Bryghus
Alkoholfri IPA 0,5%
0.5 l
43,90 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi17 kcalFedt0 gSukker0,1 gProtein0,4 g
| Energi | 72 kJ / 17 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 3 g |
| - heraf sukkerarter | 0,1 g |
| Protein | 0,4 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 88,2%
- Protein
- 11,8%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT, Humle og gær
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- IPA 0,5% · REMA 100050 cl15,00 kr30,00 kr/liter
- Alkoholfri IPA 0,5% · Bilka0.5 l20,75 kr41,50 kr/liter
- Alkoholfri IPA 0,5% · Føtex0.5 l21,95 kr43,90 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- India Pale Ale alkoholfri · Netto0.5 l10,00 kr20,00 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Netto0.33 l10,00 kr30,30 kr/liter
- India Pale Ale alkoholfri · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- SKOVLYST INDIA PALE ALE 50 CL FL 0,5% · Kvickly50 cl12,00 kr24,00 kr/liter
- ISH EVERYDAY ATHLETE'S ALE 33 CL FL 0,5% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- SKOVLYST INDIA PALE ALE 50 CL FL 0,5% · SuperBrugsen50 cl12,00 kr24,00 kr/liter
- ISH EVERYDAY ATHLETE'S ALE 33 CL FL 0,5% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Bilka0.33 l13,95 kr42,27 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Føtex0.33 l13,95 kr42,27 kr/liter
- Humle alkoholfri 0,5% · Netto0.33 l13,95 kr42,27 kr/liter
- IPA ALKOHOLFRI 0,5% · REMA 100050 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- India pale ale (0,5%) · Nemlig0.5 l14,00 kr28,00 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Bilka0.33 l14,95 kr45,30 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Føtex0.33 l14,95 kr45,30 kr/liter
- INDIA PALE ALE 0,5% · REMA 100050 cl15,00 kr30,00 kr/liter
- India Pale Ale alkoholfri · Føtex0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
- ANARKIST HAZY IPA 44 CL DS 0,4% · Kvickly44 cl18,00 kr40,91 kr/liter
- India Pale Ale (0,5%) · Nemlig0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
- ANARKIST HAZY IPA 44 CL DS 0,4% · SuperBrugsen44 cl18,00 kr40,91 kr/liter
- Hazy IPA · Netto0.44 l20,00 kr45,45 kr/liter
- Skovlyst Ipa 0,5% · MENY50 cl23,95 kr47,90 kr/liter
- Hazy IPA · Bilka0.44 l24,95 kr56,70 kr/liter
- Lil' Demon IPA alkoholfri 0,5% · Bilka0.44 l24,95 kr56,70 kr/liter
- Hazy IPA · Føtex0.44 l24,95 kr56,70 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Alkoholfri IPA 0,5% hos Føtex koster 21.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 2. december 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 303 dage. Gennemsnitsprisen for Alkoholfri IPA 0,5% hos Føtex er 21.77 kr og varierer fra 20.75 kr til 21.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 303 dage har Goma registreret prisdata for Alkoholfri IPA 0,5% hos Føtex i 302 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 302 prisregistreringer har Alkoholfri IPA 0,5% aldrig været markeret som tilbud hos Føtex.
Alkoholfri IPA 0,5% kan købes hos Føtex til 22 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 43 alternativer tilgængelige på tværs af 9 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.