Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi28 kcalFedt0 gSukker3,5 gProtein0,3 g
| Energi | 119 kJ / 28 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 6,2 g |
| - heraf sukkerarter | 3,5 g |
| Protein | 0,3 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 95,4%
- Protein
- 4,6%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, HVEDEMALT, BYGMALT, RUGMALT og humle.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- India Pale Ale alkoholfri · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- SKOVLYST INDIA PALE ALE 50 CL FL 0,5% · Kvickly50 cl12,00 kr24,00 kr/liter
- SKOVLYST INDIA PALE ALE 50 CL FL 0,5% · SuperBrugsen50 cl12,00 kr24,00 kr/liter
- INDIA PALE ALE 0,5% · REMA 100050 cl15,00 kr30,00 kr/liter
- India Pale Ale alkoholfri · Føtex0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
- India Pale Ale (0,5%) · Nemlig0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- India Pale Ale alkoholfri · Netto0.5 l10,00 kr20,00 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Netto0.33 l10,00 kr30,30 kr/liter
- ISH EVERYDAY ATHLETE'S ALE 33 CL FL 0,5% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- ISH EVERYDAY ATHLETE'S ALE 33 CL FL 0,5% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Bilka0.33 l13,95 kr42,27 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Føtex0.33 l13,95 kr42,27 kr/liter
- Humle alkoholfri 0,5% · Netto0.33 l13,95 kr42,27 kr/liter
- IPA ALKOHOLFRI 0,5% · REMA 100050 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- India pale ale (0,5%) · Nemlig0.5 l14,00 kr28,00 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Bilka0.33 l14,95 kr45,30 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Føtex0.33 l14,95 kr45,30 kr/liter
- IPA 0,5% · REMA 100050 cl15,00 kr30,00 kr/liter
- ANARKIST HAZY IPA 44 CL DS 0,4% · Kvickly44 cl18,00 kr40,91 kr/liter
- ANARKIST HAZY IPA 44 CL DS 0,4% · SuperBrugsen44 cl18,00 kr40,91 kr/liter
- Hazy IPA · Netto0.44 l20,00 kr45,45 kr/liter
- Alkoholfri IPA 0,5% · Bilka0.5 l20,75 kr41,50 kr/liter
- Alkoholfri IPA 0,5% · Føtex0.5 l21,95 kr43,90 kr/liter
- Skovlyst Ipa 0,5% · MENY50 cl23,95 kr47,90 kr/liter
- Hazy IPA · Bilka0.44 l24,95 kr56,70 kr/liter
- Lil' Demon IPA alkoholfri 0,5% · Bilka0.44 l24,95 kr56,70 kr/liter
- Hazy IPA · Føtex0.44 l24,95 kr56,70 kr/liter
- Lil' Demon IPA alkoholfri 0,5% · Føtex0.44 l24,95 kr56,70 kr/liter
- BAVARIA IPA 6X33 CL DS 0% · Kvickly198 cl25,00 kr12,63 kr/liter
- BAVARIA IPA 6X33 CL DS 0% · SuperBrugsen198 cl25,00 kr12,63 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
India Pale Ale alkoholfri hos Bilka koster 12.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 15. april 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 534 dage. Gennemsnitsprisen for India Pale Ale alkoholfri hos Bilka er 17.40 kr og varierer fra 10.00 kr til 21.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 534 dage har Goma registreret prisdata for India Pale Ale alkoholfri hos Bilka i 521 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har India Pale Ale alkoholfri været markeret som tilbud 74 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 20% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 534 dage kan vi se følgende mønstre: India Pale Ale alkoholfri har været på tilbud hos Bilka i februar, marts, april, maj, juni, september og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 10 dage. Der går typisk 44 dage mellem hver tilbudsperiode. India Pale Ale alkoholfri er ofte på tilbud (20% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 6 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.