Føtex
Zensa
Primitivo IGP Puglia øko
75 cl
145,33 kr/liter
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
SULFITTER
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Primitivo Puglia · Føtex75 cl79,00 kr105,33 kr/liter
- Primitivo IGP Puglia øko · Føtex75 cl109,00 kr145,33 kr/liter
- Primitivo IGP Puglia øko · Bilka75 cl109,00 kr145,33 kr/liter
- Primitivo Puglia · Bilka75 cl121,23 kr161,64 kr/liter
- Primitivo Puglia Diciotto · MENY75 cl179,95 kr239,93 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- PAVONERO PRIMITIVO MANDURIA IT 14,5% · Brugsen75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- RAGNATELA 13,5% · REMA 100075 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- RAGNATELA PRIMITIVO 14% · REMA 100075 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- Primitivo Puglia · Føtex75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- ALFREDO PRIMITIVO · Kvickly75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- Primitivo Puglia · Netto75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- ALFREDO PRIMITIVO · SuperBrugsen75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- M.trajone Negroamaro-primi · Spar75 cl49,00 kr65,33 kr/liter
- Primotivo · Bilka75 cl55,00 kr73,33 kr/liter
- Primotivo · Føtex75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- Primitivo Di Manduria D.O.C · Bilka75 cl69,00 kr92,00 kr/liter
- PASQUA DESIRE 13,5% · REMA 100075 cl75,00 kr100,00 kr/liter
- Trajone Negro-primt 2025I · Min Købmand75 cl76,95 kr102,60 kr/liter
- Primitivo Puglia · Bilka75 cl77,60 kr103,47 kr/liter
- Primitivo di Manduria · Netto75 cl79,00 kr105,33 kr/liter
- Trajone Primitivo Manduria · Spar75 cl82,86 kr110,48 kr/liter
- M.Trajone Negroamaro-Primi · MENY75 cl84,95 kr113,27 kr/liter
- Trajone Pri Manduria22 14A · MENY75 cl85,95 kr114,60 kr/liter
- Primitivo Di Manduria · Bilka75 cl87,48 kr116,64 kr/liter
- Secondo Piano Primitivo 23 · Min Købmand75 cl89,95 kr119,93 kr/liter
- Puglia Primitivo · Bilka75 cl91,63 kr122,17 kr/liter
- AMARAMA PRIMITIVO PUGLIEN IT 75 CL 15,0% · Kvickly75 cl99,00 kr132,00 kr/liter
- Primitivo Negroamaro · Netto75 cl99,00 kr132,00 kr/liter
- AMARAMA PRIMITIVO PUGLIEN IT 75 CL 15,0% · SuperBrugsen75 cl99,00 kr132,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Primitivo IGP Puglia øko hos Føtex koster 109.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 6. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 513 dage. Gennemsnitsprisen for Primitivo IGP Puglia øko hos Føtex er 78.06 kr og varierer fra 50.00 kr til 112.64 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 513 dage har Goma registreret prisdata for Primitivo IGP Puglia øko hos Føtex i 508 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Primitivo IGP Puglia øko været markeret som tilbud 57 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 16% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 513 dage kan vi se følgende mønstre: Primitivo IGP Puglia øko har været på tilbud hos Føtex i januar, februar, maj, august, september, oktober og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 9 dage. Der går typisk 48 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 35 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.