Føtex
Anarkist
American Easy alkoholfri 0,5%
0.44 l
61,93 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi26 kcalFedt0 gSukker4,2 gProtein0,2 g
| Energi | 107 kJ / 26 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 5,5 g |
| - heraf sukkerarter | 4,2 g |
| Protein | 0,2 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 96,5%
- Protein
- 3,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT, humle og gær
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- American Easy alkoholfri 0,5% · Føtex0.44 l27,25 kr61,93 kr/liter
- American Easy alkoholfri 0,5% · Bilka0.44 l27,25 kr61,93 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- India Pale Ale alkoholfri · Netto0.5 l10,00 kr20,00 kr/liter
- India Pale Ale alkoholfri · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- SKOVLYST INDIA PALE ALE 50 CL FL 0,5% · Kvickly50 cl12,00 kr24,00 kr/liter
- ISH EVERYDAY ATHLETE'S ALE 33 CL FL 0,5% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- SKOVLYST INDIA PALE ALE 50 CL FL 0,5% · SuperBrugsen50 cl12,00 kr24,00 kr/liter
- ISH EVERYDAY ATHLETE'S ALE 33 CL FL 0,5% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Bilka0.33 l13,95 kr42,27 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Føtex0.33 l13,95 kr42,27 kr/liter
- IPA ALKOHOLFRI 0,5% · REMA 100050 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- India pale ale (0,5%) · Nemlig0.5 l14,00 kr28,00 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Bilka0.33 l14,95 kr45,30 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Føtex0.33 l14,95 kr45,30 kr/liter
- IPA 0,5% · REMA 100050 cl15,00 kr30,00 kr/liter
- INDIA PALE ALE 0,5% · REMA 100050 cl15,00 kr30,00 kr/liter
- India Pale Ale alkoholfri · Føtex0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
- ANARKIST HAZY IPA 44 CL DS 0,4% · Kvickly44 cl18,00 kr40,91 kr/liter
- India Pale Ale (0,5%) · Nemlig0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
- ANARKIST HAZY IPA 44 CL DS 0,4% · SuperBrugsen44 cl18,00 kr40,91 kr/liter
- Hazy IPA · Netto0.44 l20,00 kr45,45 kr/liter
- Alkoholfri IPA 0,5% · Bilka0.5 l20,75 kr41,50 kr/liter
- Alkoholfri IPA 0,5% · Føtex0.5 l21,95 kr43,90 kr/liter
- Skovlyst Ipa 0,5% · MENY50 cl23,95 kr47,90 kr/liter
- Hazy IPA · Bilka0.44 l24,95 kr56,70 kr/liter
- Lil' Demon IPA alkoholfri 0,5% · Bilka0.44 l24,95 kr56,70 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
American Easy alkoholfri 0,5% hos Føtex koster 27.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 13. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 507 dage. Gennemsnitsprisen for American Easy alkoholfri 0,5% hos Føtex er 25.77 kr og varierer fra 20.00 kr til 27.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 507 dage har Goma registreret prisdata for American Easy alkoholfri 0,5% hos Føtex i 501 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har American Easy alkoholfri 0,5% været markeret som tilbud 7 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 2% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 507 dage kan vi se følgende mønstre: American Easy alkoholfri 0,5% har været på tilbud hos Føtex i september og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. American Easy alkoholfri 0,5% er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 365 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex.