Føtex
Mikkeller
Burst Free IPA alkoholfri
0.33 l
81,82 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi22 kcalFedt0,5 gSukker2,8 gProtein0,5 g
| Energi | 92 kJ / 22 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,5 g |
| Kulhydrat | 5,1 g |
| - heraf sukkerarter | 2,8 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 16,7%
- Kulhydrat
- 75,8%
- Protein
- 7,4%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT, HVEDEFLAGER, humle, kuldioxid, gær og humleekstrakt.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Burst Free IPA alkoholfri · Føtex0.33 l27,00 kr81,82 kr/liter
- Burst Free IPA alkoholfri · Bilka0.33 l27,00 kr81,82 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- India Pale Ale alkoholfri · Netto0.5 l10,00 kr20,00 kr/liter
- India Pale Ale alkoholfri · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- SKOVLYST INDIA PALE ALE 50 CL FL 0,5% · Kvickly50 cl12,00 kr24,00 kr/liter
- ISH EVERYDAY ATHLETE'S ALE 33 CL FL 0,5% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- SKOVLYST INDIA PALE ALE 50 CL FL 0,5% · SuperBrugsen50 cl12,00 kr24,00 kr/liter
- ISH EVERYDAY ATHLETE'S ALE 33 CL FL 0,5% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Bilka0.33 l13,95 kr42,27 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Føtex0.33 l13,95 kr42,27 kr/liter
- IPA ALKOHOLFRI 0,5% · REMA 100050 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- India pale ale (0,5%) · Nemlig0.5 l14,00 kr28,00 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Bilka0.33 l14,95 kr45,30 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Føtex0.33 l14,95 kr45,30 kr/liter
- IPA 0,5% · REMA 100050 cl15,00 kr30,00 kr/liter
- INDIA PALE ALE 0,5% · REMA 100050 cl15,00 kr30,00 kr/liter
- India Pale Ale alkoholfri · Føtex0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
- ANARKIST HAZY IPA 44 CL DS 0,4% · Kvickly44 cl18,00 kr40,91 kr/liter
- India Pale Ale (0,5%) · Nemlig0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
- ANARKIST HAZY IPA 44 CL DS 0,4% · SuperBrugsen44 cl18,00 kr40,91 kr/liter
- Hazy IPA · Netto0.44 l20,00 kr45,45 kr/liter
- Alkoholfri IPA 0,5% · Bilka0.5 l20,75 kr41,50 kr/liter
- Alkoholfri IPA 0,5% · Føtex0.5 l21,95 kr43,90 kr/liter
- Skovlyst Ipa 0,5% · MENY50 cl23,95 kr47,90 kr/liter
- Hazy IPA · Bilka0.44 l24,95 kr56,70 kr/liter
- Lil' Demon IPA alkoholfri 0,5% · Bilka0.44 l24,95 kr56,70 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Burst Free IPA alkoholfri hos Føtex koster 27.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. oktober 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 346 dage. Gennemsnitsprisen for Burst Free IPA alkoholfri hos Føtex er 26.51 kr og varierer fra 20.00 kr til 27.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 346 dage har Goma registreret prisdata for Burst Free IPA alkoholfri hos Føtex i 342 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 342 prisregistreringer har Burst Free IPA alkoholfri aldrig været markeret som tilbud hos Føtex.
Burst Free IPA alkoholfri kan købes hos Føtex til 27 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 42 alternativer tilgængelige på tværs af 9 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.