Føtex
Mikkeller
Weird Weather alkoholfri
0.33 l
87,73 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi30 kcalFedt0,5 gSukker3,4 gProtein0,7 g
| Energi | 126 kJ / 30 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,5 g |
| Kulhydrat | 6,3 g |
| - heraf sukkerarter | 3,4 g |
| Protein | 0,7 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 13,8%
- Kulhydrat
- 77,5%
- Protein
- 8,6%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT, HAVREFLAGER, RUGMALT, HUMLE, kuldioxid og gær
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Weird Weather alkoholfri · Føtex0.33 l28,95 kr87,73 kr/liter
- Weird Weather alkoholfri · Bilka0.33 l28,95 kr87,73 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- India Pale Ale alkoholfri · Netto0.5 l10,00 kr20,00 kr/liter
- India Pale Ale alkoholfri · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- SKOVLYST INDIA PALE ALE 50 CL FL 0,5% · Kvickly50 cl12,00 kr24,00 kr/liter
- ISH EVERYDAY ATHLETE'S ALE 33 CL FL 0,5% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- SKOVLYST INDIA PALE ALE 50 CL FL 0,5% · SuperBrugsen50 cl12,00 kr24,00 kr/liter
- ISH EVERYDAY ATHLETE'S ALE 33 CL FL 0,5% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Bilka0.33 l13,95 kr42,27 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Føtex0.33 l13,95 kr42,27 kr/liter
- IPA ALKOHOLFRI 0,5% · REMA 100050 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- India pale ale (0,5%) · Nemlig0.5 l14,00 kr28,00 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Bilka0.33 l14,95 kr45,30 kr/liter
- Implosion alkoholfri · Føtex0.33 l14,95 kr45,30 kr/liter
- IPA 0,5% · REMA 100050 cl15,00 kr30,00 kr/liter
- INDIA PALE ALE 0,5% · REMA 100050 cl15,00 kr30,00 kr/liter
- India Pale Ale alkoholfri · Føtex0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
- ANARKIST HAZY IPA 44 CL DS 0,4% · Kvickly44 cl18,00 kr40,91 kr/liter
- India Pale Ale (0,5%) · Nemlig0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
- ANARKIST HAZY IPA 44 CL DS 0,4% · SuperBrugsen44 cl18,00 kr40,91 kr/liter
- Hazy IPA · Netto0.44 l20,00 kr45,45 kr/liter
- Alkoholfri IPA 0,5% · Bilka0.5 l20,75 kr41,50 kr/liter
- Alkoholfri IPA 0,5% · Føtex0.5 l21,95 kr43,90 kr/liter
- Skovlyst Ipa 0,5% · MENY50 cl23,95 kr47,90 kr/liter
- Hazy IPA · Bilka0.44 l24,95 kr56,70 kr/liter
- Lil' Demon IPA alkoholfri 0,5% · Bilka0.44 l24,95 kr56,70 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Weird Weather alkoholfri hos Føtex koster 28.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Weird Weather alkoholfri hos Føtex er 27.26 kr og varierer fra 20.00 kr til 28.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Weird Weather alkoholfri hos Føtex i 462 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 89% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Weird Weather alkoholfri været markeret som tilbud 7 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 2% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 517 dage kan vi se følgende mønstre: Weird Weather alkoholfri har været på tilbud hos Føtex i september og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Weird Weather alkoholfri er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 365 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex.