
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi372 kcalFedt35 gSukker11 gProtein1 g
| Energi | 1.558 kJ / 372 kcal |
|---|---|
| Fedt | 35 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,7 g |
| Kulhydrat | 12 g |
| - heraf sukkerarter | 11 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 0,3 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 85,8%
- Kulhydrat
- 13,1%
- Protein
- 1,1%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: 35% rapsolie, vand, hvidkål, sukker, blomkål, eddike, modificeret stivelse, SENNEPSMEL, pasteuriserede ÆGGEblommer, syltede agurker, løg, salt, krydderier (SENNEP). Tilsat: Stabilisatorer (E412, E415), konserveringsmidler (E202, E211), surhedsregulerende midler (E270, E330). Allergener EU(2003/89/EC) Indeholder: Æg, Sennep
Allergener
Æg, Sennep
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Remoulade · Føtex375 g20,00 kr53,33 kr/kg
- Remoulade · Bilka375 g24,95 kr66,53 kr/kg
- K-salat Remoulade · Spar375 g25,95 kr69,20 kr/kg
- Remoulade · Nemlig375 g26,25 kr70,00 kr/kg
- K-salat Remoulade · Min Købmand375 g26,50 kr70,67 kr/kg
- K-salat Remoulade · MENY375 g26,95 kr71,87 kr/kg
- Remoulade, K-salat · Wolt Market375 g28,95 kr77,20 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- BÄHNCKE KLASSISK REMOULADE 255 G · 365discount255 g10,00 kr39,22 kr/kg
- Remoulade, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Remoulade · Bilka400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Remoulade · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Graasten Remoulade · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- Bhncke Remoulade · MENY380 g16,00 kr42,11 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- Remoulade · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Remoulade · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade, Graasten · Wolt Market150 g17,95 kr119,67 kr/kg
- Remoulade · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Grov Remoulade · Bilka250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Grov Remoulade · Føtex250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Remoulade (grov) · Nemlig250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Remoulade øko. · Nemlig260 g19,35 kr74,42 kr/kg
- Remoulade øko · Bilka230 g19,95 kr86,74 kr/kg
- Remoulade øko · Føtex230 g19,95 kr86,74 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
K-salat Remoulade hos MENY koster 26.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 459 dage. Gennemsnitsprisen for K-salat Remoulade hos MENY er 24.10 kr og varierer fra 12.00 kr til 27.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 459 dage har Goma registreret prisdata for K-salat Remoulade hos MENY i 418 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 91% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har K-salat Remoulade været markeret som tilbud 79 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 22% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 459 dage kan vi se følgende mønstre: K-salat Remoulade har været på tilbud hos MENY i januar, februar, marts, april, maj, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 31 dage mellem hver tilbudsperiode. K-salat Remoulade er ofte på tilbud (22% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 15 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.