
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi373 kcalFedt35 gSukker11 gProtein1 g
| Energi | 1.559 kJ / 373 kcal |
|---|---|
| Fedt | 35 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,7 g |
| Kulhydrat | 12 g |
| - heraf sukkerarter | 11 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 0,3 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 85,8%
- Kulhydrat
- 13,1%
- Protein
- 1,1%
IngredienserVis mereVis mindre
Rapsolie, vand, 19% hvidkål, sukker, 3% blomkål, eddike, modificeret stivelse, SENNEPSMEL, past. ÆGGEBLOMMER, syltede agurker, løg, salt, krydderier (SENNEP). Tilsat: Surhedsregulerende middel (E270, E330), konserveringsmiddel (E202, E211), fortykningsmidler (E412, E415). Opbevaring: Efter åbning anbefales opbevaring på køl (2-8°C). Må ikke ikke udsættes for frost eller direkte sollys. Emballagesortering: Plast.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Remoulade · Føtex375 g20,00 kr53,33 kr/kg
- Remoulade · Bilka375 g24,95 kr66,53 kr/kg
- K-salat Remoulade · Spar375 g25,95 kr69,20 kr/kg
- Remoulade · Nemlig375 g26,25 kr70,00 kr/kg
- K-salat Remoulade · Min Købmand375 g26,50 kr70,67 kr/kg
- K-salat Remoulade · MENY375 g26,95 kr71,87 kr/kg
- Remoulade, K-salat · Wolt Market375 g28,95 kr77,20 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- BÄHNCKE KLASSISK REMOULADE 255 G · 365discount255 g10,00 kr39,22 kr/kg
- Remoulade, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- REMOULADE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Bilka400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Remoulade · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Graasten Remoulade · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- Bhncke Remoulade · MENY380 g16,00 kr42,11 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ORIGINAL REMOULADE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Remoulade · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- REMOULADE · REMA 1000230 g17,12 kr74,43 kr/kg
- Remoulade · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade, Graasten · Wolt Market150 g17,95 kr119,67 kr/kg
- Remoulade · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Grov Remoulade · Bilka250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Grov Remoulade · Føtex250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Remoulade (grov) · Nemlig250 g18,95 kr75,80 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Remoulade hos Nemlig koster 26.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Remoulade hos Nemlig er 23.82 kr og varierer fra 15.00 kr til 26.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Remoulade hos Nemlig i 448 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 96% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Remoulade været markeret som tilbud 28 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 8% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Remoulade har været på tilbud hos Nemlig i januar, marts, april og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 55 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 166 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.