
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi603 kcalFedt42,7 gSukker39,9 gProtein8,2 g
| Energi | 603 kcal |
|---|---|
| Fedt | 42,7 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 14,1 g |
| Kulhydrat | 44,4 g |
| - heraf sukkerarter | 39,9 g |
| Protein | 8,2 g |
| Salt | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 64,6%
- Kulhydrat
- 29,9%
- Protein
- 5,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Rondnoir. Ingredienser: choklad / sjokolade 40,5% (socker/sukker, kakaomassa, kakaosmør, emulgeringsmedel: lecitiner (SOJA); vanillin), socker/sukker, palmolie / palmolja, HVETEMEL/VETEMJOL, fedtfattig/fettreducerad kakao (5,5%), VALLEPULVER/VASSLEPULVER/MYSEPULVER, SKUMMETMÆLKSPULVER/ SKUMMJÖLKSPULVER, HVEDESTIVELSE/VETESTÄRKELSE, solsikkeolie/solrosolja, MÆLKECHOKOLADE/MJÖLKCHOKLAD (socker/sukker, kakaosmør, HELMELKPULVER/ SØDMÆLKSPULVER, kakaomassa, emulgeringsmedel: lecitiner (SOJA); vanillin), kakaosmør, emulgeringsmedel: lecitiner (SOJA); MÆLKEPROTEINER / MJÖLKPROTEINER, overfladebehandlingsmidler / ytbehandlingsmedel / glasur (gummi arabicum), kakaomassa, hevemidler/ bakpulver (natriumhydrogenkarbonat / natriumvätekarbonat, ammoniumhydrogenkarbonat / ammoniumvätekarbonat), salt, vanillin. Kan indeholde MANDLER og HASSELNØDDER. Kan innehålla MANDEL och HASSELNÖTTER. Kan inneholde MANDEL og HASSELNØTTER. Rocher. Ingredienser: MÆLKECHOKOLADE / MJÖLKCHOKLAD 30% (socker/sukker, kakaosmør, kakaomassa, SKUMMETMÆLKSPULVER/SKUMMJÖLKSPULVER, konsentrert SMØR/SMÖRKONCENTRAT, emulgeringsmedel: lecitiner (SOJA); vanillin), HASSELNØDDER / HASSELNÖTTER (28,5%), socker / sukker, palmeolie / palmolja, HVETEMEL/VETEMJÖL, VALLEPULVER/VASSLEPULVER/MYSEPULVER, fettreducerad kakao, emulgeringsmedel: lecitiner (SOJA), bakpulver / hævemiddel. Raffaello. Ingredienser: Torkad kokosnöt / tørret kokosnød 25,5%, vegetabiliskt fett / vegetabilske fedtstoffer (palm, shea), socker/sukker, MANDEL (8%), SKUMMETMÆLKŠPULVER/SKUMMJÖLKSPULVER, VALLEPULVER/VASSLEPULVER/MYSEPULVER, HVETEMEL/VETEMJÖL, tapiokastärkelse/tapiokastivelse, aromer/aromaer, emulgeringsmedel: lecitiner (SOJA), bakpulver / hævemiddel (natriumvätekarbonat/natriumhydrogenkarbonat), salt.
Allergener
Glutenholdigt korn, Soya, Mælk, Nødder, Hvede (glutenholdigt korn), Hasselnød, Mandler
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Ferreo Collection · Spar172 g79,95 kr464,83 kr/kg
- Ferreo Collection · Min Købmand172 g79,99 kr465,06 kr/kg
- Ferrero Collection · Føtex172 g80,00 kr465,12 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Ferrero Rocher · Bilka3 stk16,50 kr5,50 kr/stk
- Ferrero Rocher · Føtex3 stk17,50 kr5,83 kr/stk
- Ferrero Rocher 3 Stk · MENY37.5 g17,95 kr478,67 kr/kg
- Ferrero Rocher 3 Stk · Min Købmand3 stk17,95 kr5,98 kr/stk
- Ferrero Rocher 3 Stk · Spar3 stk17,95 kr5,98 kr/stk
- Kirsebær med hvid og mørk chokolade · Lidl80 g25,00 kr312,50 kr/kg
- Blåbær med hvid og lys chokolade · Lidl80 g25,00 kr312,50 kr/kg
- FYLDTE FAVORITTER · REMA 1000100 g27,00 kr270,00 kr/kg
- Nougathæle (mini) · Nemlig70 g27,25 kr389,29 kr/kg
- Aften Stunder · Bilka200 g30,16 kr150,80 kr/kg
- Spangsberg Hello Lovely · MENY39,95 kr
- Ferrero Rocher · Netto100 g39,95 kr399,50 kr/kg
- Chokolade Treats · Nemlig112 g41,25 kr368,30 kr/kg
- Chokolade Treats · Nemlig112 g41,25 kr368,30 kr/kg
- Ferrero Rocher · Bilka100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Ferrero Rocher · Føtex100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Ferrero Rocher 8 Stk · MENY100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Mix af fyldte chokoladekugler m. karamelcreme, hvid creme med knas og mørk kakaocreme · Bilka150 g49,00 kr326,67 kr/kg
- Mix af fyldte chokoladekugler m. karamelcreme, hvid creme med knas og mørk kakaocreme · Netto150 g49,00 kr326,67 kr/kg
- Fyldt chokolade, Ferrero Rocher · Wolt Market100 g49,50 kr495,00 kr/kg
- Hello Lovely · Bilka150 g50,26 kr335,07 kr/kg
- Hello Lovely · Føtex150 g50,26 kr335,07 kr/kg
- Fyldtechokolader · Føtex165 g55,00 kr333,33 kr/kg
- TIL DE SØDE ØJEBLIKKE · REMA 1000230 g58,95 kr256,30 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Ferreo Collection hos Min Købmand koster 79.99 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 12. juli 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 82 dage. Gennemsnitsprisen for Ferreo Collection hos Min Købmand er 74.08 kr og varierer fra 55.00 kr til 79.99 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 82 dage har Goma registreret prisdata for Ferreo Collection hos Min Købmand i 34 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 41% af tiden. Ud af de 34 prisregistreringer har Ferreo Collection været markeret som tilbud 8 dage hos Min Købmand, hvilket betyder, at varen er på tilbud 24% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 82 dage kan vi se følgende mønstre: Ferreo Collection har været på tilbud hos Min Købmand i september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Ferreo Collection er ofte på tilbud (24% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 15 dage siden varen sidst var på tilbud hos Min Købmand.