
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi513 kcalFedt33 gSukker43 gProtein7,4 g
| Energi | 2.146 kJ / 513 kcal |
|---|---|
| Fedt | 33 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 14 g |
| Kulhydrat | 46 g |
| - heraf sukkerarter | 43 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 7,4 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 58,2%
- Kulhydrat
- 36%
- Protein
- 5,8%
IngredienserVis mereVis mindre
Fyldte chokolader i gaveæske. Sukker, kakaosmør, kakaomasse, MANDLER (8,7%), MÆLKEPULVER, HASSELNØDDER (2,6%), abrikoskerner, sirup, veg. fedt (kokos), VALLEPULVER (MÆLK), karamel, ris, hindbær, emulgator: SOJALECITHIN, lakrids, konserveringsmiddel (E202), salt, glutenfri malt (BYG), naturlig vaniljesmag, citronsyre, citronsaft-, hibiscus-, gulerods-koncentrat. Kan indeholde spor af æg. Mindst kakaotørstof i chokolade: mørk 62%, fløde 35%, hvid 29%. Fairtrade‐kakao: Massebalance bliver anvendt i henhold til Fairtrade‐standarden.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Fyldte chokolader · Nemlig20 stk255,00 kr12,75 kr/stk
Lignende varer og andre varianter
- Ferrero Rocher · Bilka3 stk16,50 kr5,50 kr/stk
- Ferrero Rocher · Føtex3 stk17,50 kr5,83 kr/stk
- Ferrero Rocher 3 Stk · MENY37.5 g17,95 kr478,67 kr/kg
- Ferrero Rocher 3 Stk · Min Købmand3 stk17,95 kr5,98 kr/stk
- Ferrero Rocher 3 Stk · Spar3 stk17,95 kr5,98 kr/stk
- Kirsebær med hvid og mørk chokolade · Lidl80 g25,00 kr312,50 kr/kg
- Blåbær med hvid og lys chokolade · Lidl80 g25,00 kr312,50 kr/kg
- FYLDTE FAVORITTER · REMA 1000100 g27,00 kr270,00 kr/kg
- Nougathæle (mini) · Nemlig70 g27,25 kr389,29 kr/kg
- Aften Stunder · Bilka200 g30,16 kr150,80 kr/kg
- Spangsberg Hello Lovely · MENY39,95 kr
- Ferrero Rocher · Netto100 g39,95 kr399,50 kr/kg
- Chokolade Treats · Nemlig112 g41,25 kr368,30 kr/kg
- Chokolade Treats · Nemlig112 g41,25 kr368,30 kr/kg
- Ferrero Rocher · Bilka100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Ferrero Rocher · Føtex100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Ferrero Rocher 8 Stk · MENY100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Mix af fyldte chokoladekugler m. karamelcreme, hvid creme med knas og mørk kakaocreme · Bilka150 g49,00 kr326,67 kr/kg
- Mix af fyldte chokoladekugler m. karamelcreme, hvid creme med knas og mørk kakaocreme · Netto150 g49,00 kr326,67 kr/kg
- Fyldt chokolade, Ferrero Rocher · Wolt Market100 g49,50 kr495,00 kr/kg
- Hello Lovely · Bilka150 g50,26 kr335,07 kr/kg
- Hello Lovely · Føtex150 g50,26 kr335,07 kr/kg
- Fyldtechokolader · Føtex165 g55,00 kr333,33 kr/kg
- TIL DE SØDE ØJEBLIKKE · REMA 1000230 g58,95 kr256,30 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Fyldte chokolader hos Nemlig koster 255.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Fyldte chokolader hos Nemlig er 254.40 kr og varierer fra 170.00 kr til 267.75 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Fyldte chokolader hos Nemlig i 462 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Fyldte chokolader været markeret som tilbud 2 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 1% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Fyldte chokolader har været på tilbud hos Nemlig i marts. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 3 dage. Fyldte chokolader er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 200 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig.