
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi47 kcalFedt1 gSukker5 gProtein3,9 g
| Energi | 197 kJ / 47 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,7 g |
| Kulhydrat | 5,2 g |
| - heraf sukkerarter | 5 g |
| Protein | 3,9 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 19,8%
- Kulhydrat
- 45,8%
- Protein
- 34,4%
IngredienserVis mereVis mindre
Chokolademælk. Homogeniseret, steriliseret og med tilsat sødemiddel. Indeholder naturligt sukker fra mælk. MÆLK (98,5%) med 0,7% mælkefedt, kakao* (1,5%), naturlig aroma, sødestof: acesulfamkalium. *Rainforest Alliance Certified
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 0,6 l, Cocio Classic · Wolt Market600 ml20,00 kr33,33 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Netto0.6 l23,75 kr39,58 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Bilka0.6 l24,75 kr41,25 kr/liter
- Cocio Classic Palle · Spar60 cl24,95 kr41,58 kr/liter
- Cocio Chokolademælk · MENY600 ml25,50 kr42,50 kr/liter
- Cocio Classic · Min Købmand60 cl25,50 kr42,50 kr/liter
- Cocio kakaomælk · Nemlig0.6 l26,25 kr43,75 kr/liter
- Cocio kakaomælk · Nemlig0.6 l26,25 kr43,75 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- KAKAOMÆLK · REMA 100020 cl3,33 kr16,65 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar200 ml3,40 kr17,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Min Købmand4,95 kr
- Cocio Delight Uts · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% (dåse), Matilde · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- COCIO DELIGHT 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- COCIO CLASSIC 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Bilka0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Matilde Milkshake Cacao · Spar200 ml9,00 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaoskummetmælk · Min Købmand9,25 kr
- Gestus Kakaomælk · MENY1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- Kakaomælk · Nemlig1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- COOP KAKAO MÆLKEDRIK · 365discount1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- MATILDE KAKAOSKUMMETMÆLK 0,5% · Brugsen1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- KAKAOMÆLK · REMA 1000250 ml10,09 kr40,36 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Bilka250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Føtex250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · MENY250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · Spar250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar1 l11,95 kr11,95 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Mørk kakaomælk 1,6% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Cocio kakaomælk hos Nemlig koster 26.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 467 dage. Gennemsnitsprisen for Cocio kakaomælk hos Nemlig er 23.85 kr og varierer fra 21.95 kr til 26.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 467 dage har Goma registreret prisdata for Cocio kakaomælk hos Nemlig i 434 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 93% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Cocio kakaomælk aldrig været markeret som tilbud hos Nemlig.
Cocio kakaomælk kan købes hos Nemlig til 26 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 75 alternativer tilgængelige på tværs af 12 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.