
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi511 kcalFedt28 gSukker52 gProtein5,6 g
| Energi | 2.134 kJ / 511 kcal |
|---|---|
| Fedt | 28 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 15 g |
| Kulhydrat | 57 g |
| - heraf sukkerarter | 52 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 5,6 g |
| Salt | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 50,2%
- Kulhydrat
- 45,4%
- Protein
- 4,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Sukker, kakaomasse, kakaosmør, SØDMÆLKSPULVER, glukosesirup, vegetabilsk fedt (shea, kokos, solsikkeolie), MANDLER, SKUMMETMÆLKSPULVER, VALLEPULVER (MÆLK), kokosmel, abrikoskerner, HASSELNØDDER, MÆLKEFEDT, emulgatorer (SOJALECITHIN, polyglycerolpolyricinoleat), rismel, finsprit, majsgryn, aroma, fedtreduceret kakaopulver, dextrose, salt, konserveringsmiddel (kaliumsorbat), stivelse (kartoffel), konsistensmiddel (invertase), farvestof (bl. carotener), surhedsregulerende middel (citronsyre). Kan indeholde spor af valnødder, pistacienødder, hvede og byg.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Carletti Selection · Nemlig350 g129,95 kr371,29 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Ferrero Rocher · Bilka3 stk16,50 kr5,50 kr/stk
- Ferrero Rocher · Føtex3 stk17,50 kr5,83 kr/stk
- Ferrero Rocher 3 Stk · MENY37.5 g17,95 kr478,67 kr/kg
- Ferrero Rocher 3 Stk · Min Købmand3 stk17,95 kr5,98 kr/stk
- Ferrero Rocher 3 Stk · Spar3 stk17,95 kr5,98 kr/stk
- Kirsebær med hvid og mørk chokolade · Lidl80 g25,00 kr312,50 kr/kg
- Blåbær med hvid og lys chokolade · Lidl80 g25,00 kr312,50 kr/kg
- FYLDTE FAVORITTER · REMA 1000100 g27,00 kr270,00 kr/kg
- Nougathæle (mini) · Nemlig70 g27,25 kr389,29 kr/kg
- Aften Stunder · Bilka200 g30,16 kr150,80 kr/kg
- Spangsberg Hello Lovely · MENY39,95 kr
- Ferrero Rocher · Netto100 g39,95 kr399,50 kr/kg
- Chokolade Treats · Nemlig112 g41,25 kr368,30 kr/kg
- Chokolade Treats · Nemlig112 g41,25 kr368,30 kr/kg
- Ferrero Rocher · Bilka100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Ferrero Rocher · Føtex100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Ferrero Rocher 8 Stk · MENY100 g44,95 kr449,50 kr/kg
- Mix af fyldte chokoladekugler m. karamelcreme, hvid creme med knas og mørk kakaocreme · Bilka150 g49,00 kr326,67 kr/kg
- Mix af fyldte chokoladekugler m. karamelcreme, hvid creme med knas og mørk kakaocreme · Netto150 g49,00 kr326,67 kr/kg
- Fyldt chokolade, Ferrero Rocher · Wolt Market100 g49,50 kr495,00 kr/kg
- Hello Lovely · Bilka150 g50,26 kr335,07 kr/kg
- Hello Lovely · Føtex150 g50,26 kr335,07 kr/kg
- Fyldtechokolader · Føtex165 g55,00 kr333,33 kr/kg
- TIL DE SØDE ØJEBLIKKE · REMA 1000230 g58,95 kr256,30 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Carletti Selection hos Nemlig koster 129.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 11. februar 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 233 dage. Gennemsnitsprisen for Carletti Selection hos Nemlig er 119.05 kr og varierer fra 89.95 kr til 129.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 233 dage har Goma registreret prisdata for Carletti Selection hos Nemlig i 233 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 233 prisregistreringer har Carletti Selection været markeret som tilbud 21 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 9% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 233 dage kan vi se følgende mønstre: Carletti Selection har været på tilbud hos Nemlig i marts og maj. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Der går typisk 44 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 131 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.