Wolt Market
Corona Extra 4,5% 6x33 cl (dåse)
1.98 l
Tilbuddet udløber mandag
29,80 kr/liter
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, BYGMALT, majs, humle
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Corona Extra 4,5% 6x33 cl (dåse) · Wolt Market1.98 l59,00 kr29,80 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- PRAGA DARK LAGER 50 CL DS 4,5% · Kvickly50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- PRAGA DARK LAGER 50 CL DS 4,5% · SuperBrugsen50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- Corona Extra 4,5% · Spar33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- CORONA EXTRA 33 CL FL 4,5% · 365discount33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- SINGHA BEER 33 CL FL 5% · 365discount33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- PERONI 33 CL · 365discount33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- Corona Extra · Bilka0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Singha lager · Bilka0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Nastro Azzuro · Bilka0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Corona Extra · Føtex0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Singha lager · Føtex0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Nastro Azzuro · Føtex0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- CORONA EXTRA 33 CL FL 4,5% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- STELLA ARTOIS 33 CL 5% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- PERONI 33 CL FL 5% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- CORONA EXTRA 33 CL FL 4,5% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- STELLA ARTOIS 33 CL 5% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- PERONI 33 CL FL 5% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- ESTRELLA DAMM 5,4% · REMA 100033 cl12,95 kr39,24 kr/liter
- New York Lager øko · Bilka0.33 l12,95 kr39,24 kr/liter
- New York Lager øko · Føtex0.33 l12,95 kr39,24 kr/liter
- New York Lager øko. (dåse) · Nemlig0.33 l13,75 kr41,67 kr/liter
- Corona Extra · Bilka0.33 l14,00 kr42,42 kr/liter
- Stella Artois · Bilka0.33 l14,00 kr42,42 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Corona Extra 4,5% 6x33 cl (dåse) hos Wolt Market koster typisk 63.95 kr, men er lige nu på tilbud til 59.00 kr, hvilket giver en besparelse på 8%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 28. april 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 156 dage. Gennemsnitsprisen for Corona Extra 4,5% 6x33 cl (dåse) hos Wolt Market er 72.82 kr og varierer fra 59.00 kr til 75.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 156 dage har Goma registreret prisdata for Corona Extra 4,5% 6x33 cl (dåse) hos Wolt Market i 140 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 90% af tiden. Ud af de 140 prisregistreringer har Corona Extra 4,5% 6x33 cl (dåse) været markeret som tilbud 11 dage hos Wolt Market, hvilket betyder, at varen er på tilbud 8% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 156 dage kan vi se følgende mønstre: Corona Extra 4,5% 6x33 cl (dåse) har været på tilbud hos Wolt Market i juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 5 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 2 dage og forventes at slutte om 4 dage (mandag). Der går typisk 39 dage mellem hver tilbudsperiode.