Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi408 kcalFedt39 gSukker11 gProtein1 g
| Energi | 1.707 kJ / 408 kcal |
|---|---|
| Fedt | 39 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,7 g |
| Kulhydrat | 13 g |
| - heraf sukkerarter | 11 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 0,4 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 86,2%
- Kulhydrat
- 12,8%
- Protein
- 1%
IngredienserVis mereVis mindre
Rapsolie, vand, hvidkål, sukker, blomkål, past. ÆGGEBLOMME, eddike, syltet agurk (agurk, eddike, salt, sukker), mod. stivelse, SENNEPSMEL, salt, krydderier, krydderiekstrakter. Tilsat: Fortykningsmidler (E412, E415), surhedsregulerende midler (E262, E270, E296), konserveringsmidler (E202, E211)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- REMOULADE · REMA 1000800 g20,00 kr25,00 kr/kg
- Graasten Remoulade · Min Købmand800 stk28,00 kr0,04 kr/stk
- Remoulade · Føtex800 g34,00 kr42,50 kr/kg
- Remoulade · Nemlig800 g40,95 kr51,19 kr/kg
- Remoulade (grov) · Nemlig800 g41,95 kr52,44 kr/kg
- Remoulade · Bilka800 g43,95 kr54,94 kr/kg
- Graasten Remoulade · Spar800 g43,95 kr54,94 kr/kg
- Gråsten Remoulade · MENY800 g45,38 kr56,73 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Remoulade, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- REMOULADE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Bilka400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Remoulade · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Graasten Remoulade · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- Bhncke Remoulade · MENY380 g16,00 kr42,11 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ORIGINAL REMOULADE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Remoulade · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- REMOULADE · REMA 1000230 g17,12 kr74,43 kr/kg
- Remoulade · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade, Graasten · Wolt Market150 g17,95 kr119,67 kr/kg
- Remoulade · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Grov Remoulade · Bilka250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Grov Remoulade · Føtex250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Remoulade (grov) · Nemlig250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Remoulade øko. · Nemlig260 g19,35 kr74,42 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Remoulade hos Bilka koster 43.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 15. april 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 535 dage. Gennemsnitsprisen for Remoulade hos Bilka er 35.21 kr og varierer fra 18.00 kr til 43.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 535 dage har Goma registreret prisdata for Remoulade hos Bilka i 528 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Remoulade været markeret som tilbud 38 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 10% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 535 dage kan vi se følgende mønstre: Remoulade har været på tilbud hos Bilka i marts, april, maj, juni, juli og august. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 10 dage. Der går typisk 33 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 57 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.