
Min Købmand
Stryhns Gruppen
Graasten Remoulade
800 stk
Tilbuddet udløber i dag
0,04 kr/stk
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi408 kcalFedt39 gSukker11 gProtein1 g
| Energi | 1.707 kJ / 408 kcal |
|---|---|
| Fedt | 39 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,7 g |
| Kulhydrat | 13 g |
| - heraf sukkerarter | 11 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 0,4 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 86,2%
- Kulhydrat
- 12,8%
- Protein
- 1%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Rapsolie, vand, hvidkål, sukker, blomkål, past. ÆGGEBLOMME, eddike, syltet agurk (agurk, eddike, salt, sukker), mod. stivelse, SENNEPSMEL, salt, krydderier, krydderiekstrakter. Tilsat: Fortykningsmidler (E412, E415), surhedsregulerende midler (E262, E270, E296), konserveringsmidler (E202, E211)
Allergener
Æg, Sennep
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Graasten Remoulade · Min Købmand800 stk28,00 kr0,04 kr/stk
- Remoulade · Føtex800 g34,00 kr42,50 kr/kg
- REMOULADE · REMA 1000800 g40,95 kr51,19 kr/kg
- Remoulade · Nemlig800 g40,95 kr51,19 kr/kg
- Remoulade (grov) · Nemlig800 g41,95 kr52,44 kr/kg
- Remoulade · Bilka800 g43,95 kr54,94 kr/kg
- Graasten Remoulade · Spar800 g43,95 kr54,94 kr/kg
- Gråsten Remoulade · MENY800 g45,38 kr56,73 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- BÄHNCKE KLASSISK REMOULADE 255 G · 365discount255 g10,00 kr39,22 kr/kg
- Remoulade, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- REMOULADE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Bilka400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Remoulade · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Graasten Remoulade · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- Bhncke Remoulade · MENY380 g16,00 kr42,11 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ORIGINAL REMOULADE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Remoulade · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- REMOULADE · REMA 1000230 g17,12 kr74,43 kr/kg
- Remoulade · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade, Graasten · Wolt Market150 g17,95 kr119,67 kr/kg
- Remoulade · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Grov Remoulade · Bilka250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Grov Remoulade · Føtex250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Remoulade (grov) · Nemlig250 g18,95 kr75,80 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Graasten Remoulade hos Min Købmand koster typisk 45.95 kr, men er lige nu på tilbud til 28.00 kr, hvilket giver en besparelse på 39%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 2. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 153 dage. Gennemsnitsprisen for Graasten Remoulade hos Min Købmand er 40.10 kr og varierer fra 24.00 kr til 45.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 153 dage har Goma registreret prisdata for Graasten Remoulade hos Min Købmand i 154 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 154 prisregistreringer har Graasten Remoulade været markeret som tilbud 35 dage hos Min Købmand, hvilket betyder, at varen er på tilbud 23% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 153 dage kan vi se følgende mønstre: Graasten Remoulade har været på tilbud hos Min Købmand i maj, juni, juli, august, september og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 7 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 32 dage mellem hver tilbudsperiode. Graasten Remoulade er ofte på tilbud (23% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.