Føtex
Graasten
Remoulade
800 g
42,50 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi408 kcalFedt39 gSukker11 gProtein1 g
| Energi | 1.707 kJ / 408 kcal |
|---|---|
| Fedt | 39 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,7 g |
| Kulhydrat | 13 g |
| - heraf sukkerarter | 11 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 0,4 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 86,2%
- Kulhydrat
- 12,8%
- Protein
- 1%
IngredienserVis mereVis mindre
Rapsolie, vand, hvidkål, sukker, blomkål, past. ÆGGEBLOMME, eddike, syltet agurk (agurk, eddike, salt, sukker), mod. stivelse, SENNEPSMEL, salt, krydderier, krydderiekstrakter. Tilsat: Fortykningsmidler (E412, E415), surhedsregulerende midler (E262, E270, E296), konserveringsmidler (E202, E211)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Graasten Remoulade · Min Købmand800 stk28,00 kr0,04 kr/stk
- Remoulade · Føtex800 g34,00 kr42,50 kr/kg
- Remoulade · Nemlig800 g40,95 kr51,19 kr/kg
- Remoulade (grov) · Nemlig800 g41,95 kr52,44 kr/kg
- Remoulade · Bilka800 g43,95 kr54,94 kr/kg
- Graasten Remoulade · Spar800 g43,95 kr54,94 kr/kg
- Gråsten Remoulade · MENY800 g45,38 kr56,73 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- BÄHNCKE KLASSISK REMOULADE 255 G · 365discount255 g10,00 kr39,22 kr/kg
- Remoulade, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Remoulade · Bilka400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Remoulade · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Graasten Remoulade · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- Bhncke Remoulade · MENY380 g16,00 kr42,11 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- Remoulade · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Remoulade · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade, Graasten · Wolt Market150 g17,95 kr119,67 kr/kg
- Remoulade · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Grov Remoulade · Bilka250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Grov Remoulade · Føtex250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Remoulade (grov) · Nemlig250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Remoulade øko. · Nemlig260 g19,35 kr74,42 kr/kg
- Remoulade øko · Bilka230 g19,95 kr86,74 kr/kg
- Remoulade øko · Føtex230 g19,95 kr86,74 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Remoulade hos Føtex koster 34.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Remoulade hos Føtex er 39.82 kr og varierer fra 25.00 kr til 43.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Remoulade hos Føtex i 513 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Remoulade aldrig været markeret som tilbud hos Føtex.
Remoulade kan købes hos Føtex til 34 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 59 alternativer tilgængelige på tværs af 12 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.