
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi408 kcalFedt39 gSukker11 gProtein1 g
| Energi | 1.707 kJ / 408 kcal |
|---|---|
| Fedt | 39 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,7 g |
| Kulhydrat | 13 g |
| - heraf sukkerarter | 11 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 0,4 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 86,2%
- Kulhydrat
- 12,8%
- Protein
- 1%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Rapsolie, vand, hvidkål, sukker, blomkål, past. ÆGGEBLOMME, eddike, syltet agurk (agurk, eddike, salt, sukker), mod. stivelse, SENNEPSMEL, salt, krydderier, krydderiekstrakter. Tilsat: Fortykningsmidler (E412, E415), surhedsregulerende midler (E262, E270, E296), konserveringsmidler (E202, E211) Allergener EU(2003/89/EC) Indeholder: Æg, Sennep
Allergener
Æg, Sennep
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Graasten Remoulade · Min Købmand800 stk28,00 kr0,04 kr/stk
- Remoulade · Føtex800 g34,00 kr42,50 kr/kg
- REMOULADE · REMA 1000800 g40,95 kr51,19 kr/kg
- Remoulade · Nemlig800 g40,95 kr51,19 kr/kg
- Remoulade (grov) · Nemlig800 g41,95 kr52,44 kr/kg
- Remoulade · Bilka800 g43,95 kr54,94 kr/kg
- Graasten Remoulade · Spar800 g43,95 kr54,94 kr/kg
- Gråsten Remoulade · MENY800 g45,38 kr56,73 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- BÄHNCKE KLASSISK REMOULADE 255 G · 365discount255 g10,00 kr39,22 kr/kg
- Remoulade, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- REMOULADE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Bilka400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Remoulade · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Graasten Remoulade · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- Bhncke Remoulade · MENY380 g16,00 kr42,11 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ORIGINAL REMOULADE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Remoulade · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- REMOULADE · REMA 1000230 g17,12 kr74,43 kr/kg
- Remoulade · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade, Graasten · Wolt Market150 g17,95 kr119,67 kr/kg
- Remoulade · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Grov Remoulade · Bilka250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Grov Remoulade · Føtex250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Remoulade (grov) · Nemlig250 g18,95 kr75,80 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Gråsten Remoulade hos MENY koster 45.38 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 459 dage. Gennemsnitsprisen for Gråsten Remoulade hos MENY er 37.67 kr og varierer fra 22.00 kr til 46.38 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 459 dage har Goma registreret prisdata for Gråsten Remoulade hos MENY i 411 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 90% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Gråsten Remoulade været markeret som tilbud 96 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 26% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 459 dage kan vi se følgende mønstre: Gråsten Remoulade har været på tilbud hos MENY i marts, april, maj, juni, august, september, oktober og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Der går typisk 34 dage mellem hver tilbudsperiode. Gråsten Remoulade er ofte på tilbud (26% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 50 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.