Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, RUGSIGTEMEL 21%, surdej (vand, RUGMEL^ 9%) 20%, RUGKERNER^ 13%, solsikkekerner 7%, hørfrø, HVEDEMEL 4%, RUGMEL^ 3%, salt tilsat jod, rapsolie, BYGMALTEKSTRAKT, fermenteret HVEDEMEL 1%, fermenteret hestebønnemel (HVEDE, RUG, BYG, HAVRE), sukkersirup, karamelliseret sukkersirup, tørret surdej (RUGMEL^, surdejskultur), gær, salt, HVEDESTIVELSE, melbehandlingsmidler (enzymer (HVEDE)). ^Fuldkorn.
Allergener
Glutenholdigt korn
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Solsikkerugbrød · Netto750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Nemlig750 g18,00 kr24,00 kr/kg
- SOLSIKKERUGBRØD · REMA 1000750 g22,50 kr30,00 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Bilka750 g22,95 kr30,60 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Føtex750 g22,95 kr30,60 kr/kg
- Solsikkerugbrød, Kohberg · Wolt Market750 g24,50 kr32,67 kr/kg
- Kernegodt Solsikke · Spar750 g25,50 kr34,00 kr/kg
- Kernegodt Solsikke · MENY750 g25,95 kr34,60 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Solsikkerugbrød · Bilka500 g5,95 kr11,90 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Føtex500 g5,95 kr11,90 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Føtex500 g9,25 kr18,50 kr/kg
- Solsikkerugbrød øko · Bilka600 g9,75 kr16,25 kr/kg
- Solsikkerugbrød øko · Føtex600 g9,75 kr16,25 kr/kg
- Solsikkerugbrød øko · Netto600 g9,75 kr16,25 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Føtex950 g10,00 kr10,53 kr/kg
- Gestus Solsikkerugbrød · Spar500 g10,95 kr21,90 kr/kg
- Gestus Solsikkerugbrød · MENY500 g11,95 kr23,90 kr/kg
- Gestus Solsikkerugbrød · Min Købmand500 g11,95 kr23,90 kr/kg
- DG SOLSIKKERUGBRØD · 365discount950 g12,00 kr12,63 kr/kg
- DG SOLSIKKERUGBRØD 950G (8) · Brugsen950 g12,00 kr12,63 kr/kg
- Solsikkerugbrød Det Gode 475 g, Schulstad · Wolt Market475 g12,00 kr25,26 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Bilka475 g13,75 kr28,95 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Netto475 g13,75 kr28,95 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Føtex475 g15,10 kr31,79 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Bilka950 g16,00 kr16,84 kr/kg
- Dgr 1/2 Solsikke Skivet · MENY475 g16,95 kr35,68 kr/kg
- Dg Solsikkerugbrød · Min Købmand475 g16,95 kr35,68 kr/kg
- Gb Solsikke Rugbrød Øko · Min Købmand600 g16,95 kr28,25 kr/kg
- Dgr 1/2 Solsikke Skivet · Spar475 g16,95 kr35,68 kr/kg
- Dg Solsikkerugbrød · Min Købmand950 g18,00 kr18,95 kr/kg
- Gb Solsikke Rugbrød Øko · Spar600 g18,00 kr30,00 kr/kg
- Gb Solsikke Rugbrød Øko · MENY600 g18,95 kr31,58 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Solsikkerugbrød, Kohberg hos Wolt Market koster 24.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. april 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 154 dage. Gennemsnitsprisen for Solsikkerugbrød, Kohberg hos Wolt Market er 22.27 kr og varierer fra 9.40 kr til 24.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 154 dage har Goma registreret prisdata for Solsikkerugbrød, Kohberg hos Wolt Market i 154 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 154 prisregistreringer har Solsikkerugbrød, Kohberg været markeret som tilbud 37 dage hos Wolt Market, hvilket betyder, at varen er på tilbud 24% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 154 dage kan vi se følgende mønstre: Solsikkerugbrød, Kohberg har været på tilbud hos Wolt Market i april, maj, juni, juli og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 5 dage. Der går typisk 15 dage mellem hver tilbudsperiode. Solsikkerugbrød, Kohberg er ofte på tilbud (24% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 24 dage siden varen sidst var på tilbud hos Wolt Market, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.