Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi317 kcalFedt7,9 gSukker2,7 gProtein10 g
| Energi | 1.334 kJ / 317 kcal |
|---|---|
| Fedt | 7,9 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,6 g |
| Kulhydrat | 57 g |
| - heraf sukkerarter | 2,7 g |
| Kostfibre | 10 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0,4 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 21%
- Kulhydrat
- 67,2%
- Protein
- 11,8%
IngredienserVis mereVis mindre
FULDKORNSHVEDEMEL / FULLKORNSHVETEMEL (70%), vand, rapsolie, stabilisator (E422), druesukker, syre (E296), emulgator (E471), hævemiddel (E500), salt, konserveringsmiddel (E282), maltet HVEDEMEL/HVETEMEL, melbehandlingsmiddel (E920).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Fuldkornstortillas · Bilka240 g34,95 kr145,63 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Fuldkornstortillas · Bilka370 g10,00 kr27,03 kr/kg
- Mex & co. fuldkorns tortillas 370g · Netto370 g12,50 kr33,78 kr/kg
- Tortilla fuldkorn, Banderos · Wolt Market370 g16,95 kr45,81 kr/kg
- Banderos Tortill Fuldk 6st · Spar370 g18,95 kr51,22 kr/kg
- Banderos Tortill Fuldk 6st · MENY6 stk19,04 kr3,17 kr/stk
- Fuldkornstortillas · Bilka320 g20,00 kr62,50 kr/kg
- Fuldkornstortillas øko · Bilka320 g20,00 kr62,50 kr/kg
- Hvede- og fuldkornstortillas · Bilka370.98 g20,00 kr53,91 kr/kg
- Banderos Tortill Fuldk 6st · Min Købmand370 g22,95 kr62,03 kr/kg
- Fuldkornstortillas · Bilka326 g25,16 kr77,18 kr/kg
- S.M. Tortilla Fuldk 8 Stk · MENY8 stk26,95 kr3,37 kr/stk
- Tortilla Whole Wheat 8S · Spar320 g26,95 kr84,22 kr/kg
- Hvede- og fuldkornstortillas · Føtex370.98 g29,95 kr80,73 kr/kg
- Tortilla fuldkorn 25 cm · Nemlig6 stk31,50 kr5,25 kr/stk
- S.M Tortilla Whol Weat Øko · MENY320 stk31,95 kr0,10 kr/stk
- Tortilla fuldkorn øko. Santa Maria · Wolt Market8 stk33,95 kr4,24 kr/stk
- Tortilla fuldkorn · Nemlig8 stk36,75 kr4,59 kr/stk
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Fuldkornstortillas hos Bilka koster 34.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 24. februar 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 246 dage. Gennemsnitsprisen for Fuldkornstortillas hos Bilka er 25.98 kr og varierer fra 12.00 kr til 34.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 246 dage har Goma registreret prisdata for Fuldkornstortillas hos Bilka i 217 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 88% af tiden. Ud af de 217 prisregistreringer har Fuldkornstortillas været markeret som tilbud 42 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 19% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 246 dage kan vi se følgende mønstre: Fuldkornstortillas har været på tilbud hos Bilka i februar, april, maj, juli og august. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Der går typisk 50 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 36 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.