Netto
Mex & co.
Mex & co. fuldkorns tortillas 370g
370 g
33,78 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi292 kcalFedt6,9 gSukker1,1 gProtein8,8 g
| Energi | 1.228 kJ / 292 kcal |
|---|---|
| Fedt | 6,9 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,4 g |
| Kulhydrat | 45,6 g |
| - heraf sukkerarter | 1,1 g |
| Kostfibre | 7,3 g |
| Protein | 8,8 g |
| Salt | 1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 22,2%
- Kulhydrat
- 65,2%
- Protein
- 12,6%
IngredienserVis mereVis mindre
66 % FULDKORNSHVEDEMEL, vand, rapsolie, stabilisator (E 422 ikke-animalsk), dextrose, HVEDE salt, hævemiddel (E 500), emulgator (E 471 ikke-animalsk), surhedsregulerende middel (E 330), stabilisator (E 415), konserveringsmidler (E 282, E 202). Kan indeholde spor af sennep.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Mex & co. fuldkorns tortillas 370g · Netto370 g12,50 kr33,78 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Fuldkornstortillas · Bilka370 g10,00 kr27,03 kr/kg
- FULDKORNSTORTILLAS · REMA 1000370 g12,45 kr33,65 kr/kg
- Tortilla fuldkorn, Banderos · Wolt Market370 g16,95 kr45,81 kr/kg
- Banderos Tortill Fuldk 6st · Spar370 g18,95 kr51,22 kr/kg
- Banderos Tortill Fuldk 6st · MENY6 stk19,04 kr3,17 kr/stk
- Fuldkornstortillas · Bilka320 g20,00 kr62,50 kr/kg
- Fuldkornstortillas øko · Bilka320 g20,00 kr62,50 kr/kg
- Hvede- og fuldkornstortillas · Bilka370.98 g20,00 kr53,91 kr/kg
- Banderos Tortill Fuldk 6st · Min Købmand370 g22,95 kr62,03 kr/kg
- Fuldkornstortillas · Bilka326 g25,16 kr77,18 kr/kg
- S.M. Tortilla Fuldk 8 Stk · MENY8 stk26,95 kr3,37 kr/stk
- Tortilla Whole Wheat 8S · Spar320 g26,95 kr84,22 kr/kg
- Hvede- og fuldkornstortillas · Føtex370.98 g29,95 kr80,73 kr/kg
- Tortilla fuldkorn 25 cm · Nemlig6 stk31,50 kr5,25 kr/stk
- S.M Tortilla Whol Weat Øko · MENY320 stk31,95 kr0,10 kr/stk
- Tortilla fuldkorn øko. Santa Maria · Wolt Market8 stk33,95 kr4,24 kr/stk
- Fuldkornstortillas · Bilka240 g34,95 kr145,63 kr/kg
- Tortilla fuldkorn · Nemlig8 stk36,75 kr4,59 kr/stk
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Mex & co. fuldkorns tortillas 370g hos Netto koster 12.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 6. april 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 178 dage. Gennemsnitsprisen for Mex & co. fuldkorns tortillas 370g hos Netto er 12.47 kr og varierer fra 12.45 kr til 12.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 178 dage har Goma registreret prisdata for Mex & co. fuldkorns tortillas 370g hos Netto i 177 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 177 prisregistreringer har Mex & co. fuldkorns tortillas 370g aldrig været markeret som tilbud hos Netto.
Mex & co. fuldkorns tortillas 370g kan købes hos Netto til 13 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 18 alternativer tilgængelige på tværs af 8 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.