
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi304 kcalFedt7 gSukker3,7 gProtein9 g
| Energi | 1.280 kJ / 304 kcal |
|---|---|
| Fedt | 7 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,9 g |
| Kulhydrat | 48 g |
| - heraf sukkerarter | 3,7 g |
| Kostfibre | 6,5 g |
| Protein | 9 g |
| Salt | 0,9 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 21,6%
- Kulhydrat
- 66%
- Protein
- 12,4%
IngredienserVis mereVis mindre
65 % fuldkornshvedemel , 20 % vand, 5 % rapsolie, 5 % stabilisator (E 422 vegetabilsk), dextrose, syre (E 296), hævemiddel (E 500), emulgator (E 471 vegetabilsk), salt, konserveringsmiddel (E 282), hvedemaltmel , melbehandlingsmiddel (E 920 vegetabilsk).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- FULDKORNSTORTILLAS · REMA 1000370 g12,45 kr33,65 kr/kg
- Tortilla fuldkorn 25 cm · Nemlig6 stk31,50 kr5,25 kr/stk
Lignende varer og andre varianter
- Fuldkornstortillas · Bilka370 g12,45 kr33,65 kr/kg
- Mex & co. fuldkorns tortillas 370g · Netto370 g12,50 kr33,78 kr/kg
- Tortilla fuldkorn, Banderos · Wolt Market370 g16,95 kr45,81 kr/kg
- Banderos Tortill Fuldk 6st · Spar370 g18,95 kr51,22 kr/kg
- Banderos Tortill Fuldk 6st · MENY6 stk19,04 kr3,17 kr/stk
- Fuldkornstortillas · Bilka320 g20,00 kr62,50 kr/kg
- Fuldkornstortillas øko · Bilka320 g20,00 kr62,50 kr/kg
- Hvede- og fuldkornstortillas · Bilka370.98 g20,00 kr53,91 kr/kg
- Banderos Tortill Fuldk 6st · Min Købmand370 g22,95 kr62,03 kr/kg
- Fuldkornstortillas · Bilka326 g25,16 kr77,18 kr/kg
- S.M. Tortilla Fuldk 8 Stk · MENY8 stk26,95 kr3,37 kr/stk
- Tortilla Whole Wheat 8S · Spar320 g26,95 kr84,22 kr/kg
- Hvede- og fuldkornstortillas · Føtex370.98 g29,95 kr80,73 kr/kg
- S.M Tortilla Whol Weat Øko · MENY320 stk31,95 kr0,10 kr/stk
- Tortilla fuldkorn øko. Santa Maria · Wolt Market8 stk33,95 kr4,24 kr/stk
- Fuldkornstortillas · Bilka240 g34,95 kr145,63 kr/kg
- Tortilla fuldkorn · Nemlig8 stk36,75 kr4,59 kr/stk
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
FULDKORNSTORTILLAS hos REMA 1000 koster 12.45 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 614 dage. Gennemsnitsprisen for FULDKORNSTORTILLAS hos REMA 1000 er 11.87 kr og varierer fra 5.00 kr til 12.45 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 614 dage har Goma registreret prisdata for FULDKORNSTORTILLAS hos REMA 1000 i 571 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 93% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har FULDKORNSTORTILLAS været markeret som tilbud 49 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 13% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 614 dage kan vi se følgende mønstre: FULDKORNSTORTILLAS har været på tilbud hos REMA 1000 i februar, april, maj, juli, august, september, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Der går typisk 36 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 20 dage siden varen sidst var på tilbud hos REMA 1000, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.