Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi303 kcalFedt5,6 gSukker6,9 gProtein7,3 g
| Energi | 1.269 kJ / 303 kcal |
|---|---|
| Fedt | 5,6 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1 g |
| Kulhydrat | 54 g |
| - heraf sukkerarter | 6,9 g |
| Kostfibre | 3,3 g |
| Protein | 7,3 g |
| Salt | 1,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 17,1%
- Kulhydrat
- 73,1%
- Protein
- 9,9%
IngredienserVis mereVis mindre
Melblanding (HVEDE/HVETE* (59%), FULDKORNSHVEDE/HVETE*), vand, rapsolie*, GLUKOSESIRUP*, salt, surdejspulver/surdeigspulver* (HVEDE/HVETE)(1,0%), sukker*, emulgator (lecithin*), hævemiddel (natriumbicarbonat), surhetsregulerende middel (citronsyre), stabilisator (xanthangummi). *Certificeret økologisk. Indeholder 18% hele korn
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Fuldkornstortillas øko · Bilka320 g20,00 kr62,50 kr/kg
- S.M Tortilla Whol Weat Øko · MENY320 stk31,95 kr0,10 kr/stk
- Tortilla fuldkorn øko. Santa Maria · Wolt Market8 stk33,95 kr4,24 kr/stk
Lignende varer og andre varianter
- Fuldkornstortillas · Bilka370 g10,00 kr27,03 kr/kg
- FULDKORNSTORTILLAS · REMA 1000370 g12,45 kr33,65 kr/kg
- Mex & co. fuldkorns tortillas 370g · Netto370 g12,50 kr33,78 kr/kg
- Tortilla fuldkorn, Banderos · Wolt Market370 g16,95 kr45,81 kr/kg
- Banderos Tortill Fuldk 6st · Spar370 g18,95 kr51,22 kr/kg
- Banderos Tortill Fuldk 6st · MENY6 stk19,04 kr3,17 kr/stk
- Fuldkornstortillas · Bilka320 g20,00 kr62,50 kr/kg
- Hvede- og fuldkornstortillas · Bilka370.98 g20,00 kr53,91 kr/kg
- Banderos Tortill Fuldk 6st · Min Købmand370 g22,95 kr62,03 kr/kg
- Fuldkornstortillas · Bilka326 g25,16 kr77,18 kr/kg
- S.M. Tortilla Fuldk 8 Stk · MENY8 stk26,95 kr3,37 kr/stk
- Tortilla Whole Wheat 8S · Spar320 g26,95 kr84,22 kr/kg
- Hvede- og fuldkornstortillas · Føtex370.98 g29,95 kr80,73 kr/kg
- Tortilla fuldkorn 25 cm · Nemlig6 stk31,50 kr5,25 kr/stk
- Fuldkornstortillas · Bilka240 g34,95 kr145,63 kr/kg
- Tortilla fuldkorn · Nemlig8 stk36,75 kr4,59 kr/stk
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Fuldkornstortillas øko hos Bilka koster 20.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 554 dage. Gennemsnitsprisen for Fuldkornstortillas øko hos Bilka er 27.00 kr og varierer fra 13.00 kr til 30.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 554 dage har Goma registreret prisdata for Fuldkornstortillas øko hos Bilka i 535 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 97% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Fuldkornstortillas øko været markeret som tilbud 77 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 21% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 554 dage kan vi se følgende mønstre: Fuldkornstortillas øko har været på tilbud hos Bilka i januar, februar, juni, juli, august og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 16 dage. Der går typisk 49 dage mellem hver tilbudsperiode. Fuldkornstortillas øko er ofte på tilbud (21% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 35 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.