
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi304 kcalFedt7,4 gSukker3,7 gProtein7,7 g
| Energi | 1.278 kJ / 304 kcal |
|---|---|
| Fedt | 7,4 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,1 g |
| Kulhydrat | 48 g |
| - heraf sukkerarter | 3,7 g |
| Protein | 7,7 g |
| Salt | 0,9 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 23%
- Kulhydrat
- 66,3%
- Protein
- 10,6%
IngredienserVis mereVis mindre
Tomater (43%, EU), vand, tomatpuré (14%), løg (7,8%), grøn peberfrugt (6%), grøn chili peber (5,9%), jalapeño (3,3%), salt, eddike, sukker, modificeret majsstivelse, krydderier, antioxidant (E300), naturlig hvidløgsaroma, krydderiekstrakt.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Tortilla fuldkorn, Banderos · Wolt Market370 g16,95 kr45,81 kr/kg
- Banderos Tortill Fuldk 6st · Spar370 g18,95 kr51,22 kr/kg
- Banderos Tortill Fuldk 6st · MENY6 stk19,04 kr3,17 kr/stk
- Banderos Tortill Fuldk 6st · Min Købmand370 g22,95 kr62,03 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- FULDKORNSTORTILLAS · REMA 1000370 g12,45 kr33,65 kr/kg
- Fuldkornstortillas · Bilka370 g12,45 kr33,65 kr/kg
- Mex & co. fuldkorns tortillas 370g · Netto370 g12,50 kr33,78 kr/kg
- Fuldkornstortillas · Bilka320 g20,00 kr62,50 kr/kg
- Fuldkornstortillas øko · Bilka320 g20,00 kr62,50 kr/kg
- Hvede- og fuldkornstortillas · Bilka370.98 g20,00 kr53,91 kr/kg
- Fuldkornstortillas · Bilka326 g25,16 kr77,18 kr/kg
- S.M. Tortilla Fuldk 8 Stk · MENY8 stk26,95 kr3,37 kr/stk
- Tortilla Whole Wheat 8S · Spar320 g26,95 kr84,22 kr/kg
- Hvede- og fuldkornstortillas · Føtex370.98 g29,95 kr80,73 kr/kg
- Tortilla fuldkorn 25 cm · Nemlig6 stk31,50 kr5,25 kr/stk
- S.M Tortilla Whol Weat Øko · MENY320 stk31,95 kr0,10 kr/stk
- Tortilla fuldkorn øko. Santa Maria · Wolt Market8 stk33,95 kr4,24 kr/stk
- Fuldkornstortillas · Bilka240 g34,95 kr145,63 kr/kg
- Tortilla fuldkorn · Nemlig8 stk36,75 kr4,59 kr/stk
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Banderos Tortill Fuldk 6st hos Spar koster 18.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 456 dage. Gennemsnitsprisen for Banderos Tortill Fuldk 6st hos Spar er 16.71 kr og varierer fra 10.00 kr til 18.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 456 dage har Goma registreret prisdata for Banderos Tortill Fuldk 6st hos Spar i 445 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Banderos Tortill Fuldk 6st været markeret som tilbud 117 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 32% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 456 dage kan vi se følgende mønstre: Banderos Tortill Fuldk 6st har været på tilbud hos Spar i januar, februar, marts, april, maj, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 13 dage. Der går typisk 31 dage mellem hver tilbudsperiode. Banderos Tortill Fuldk 6st er ofte på tilbud (32% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 29 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.