
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi317 kcalFedt7,9 gSukker2,7 gProtein10 g
| Energi | 1.334 kJ / 317 kcal |
|---|---|
| Fedt | 7,9 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,6 g |
| Kulhydrat | 57 g |
| - heraf sukkerarter | 2,7 g |
| Kostfibre | 10 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0,4 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 21%
- Kulhydrat
- 67,2%
- Protein
- 11,8%
IngredienserVis mereVis mindre
FULDKORNSHVEDEMEL (70%), vand, rapsolie, stabilisator (E422), druesukker, syre (E296), emulgator (E471), hævemiddel (E500), salt, konserveringsmiddel (E282), maltet HVEDEMEL, melbehandlingsmiddel (E920).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Tortilla fuldkorn · Nemlig8 stk36,75 kr4,59 kr/stk
Lignende varer og andre varianter
- FULDKORNSTORTILLAS · REMA 1000370 g12,45 kr33,65 kr/kg
- Fuldkornstortillas · Bilka370 g12,45 kr33,65 kr/kg
- Mex & co. fuldkorns tortillas 370g · Netto370 g12,50 kr33,78 kr/kg
- Tortilla fuldkorn, Banderos · Wolt Market370 g16,95 kr45,81 kr/kg
- Banderos Tortill Fuldk 6st · Spar370 g18,95 kr51,22 kr/kg
- Banderos Tortill Fuldk 6st · MENY6 stk19,04 kr3,17 kr/stk
- Fuldkornstortillas · Bilka320 g20,00 kr62,50 kr/kg
- Fuldkornstortillas øko · Bilka320 g20,00 kr62,50 kr/kg
- Hvede- og fuldkornstortillas · Bilka370.98 g20,00 kr53,91 kr/kg
- Banderos Tortill Fuldk 6st · Min Købmand370 g22,95 kr62,03 kr/kg
- Fuldkornstortillas · Bilka326 g25,16 kr77,18 kr/kg
- S.M. Tortilla Fuldk 8 Stk · MENY8 stk26,95 kr3,37 kr/stk
- Tortilla Whole Wheat 8S · Spar320 g26,95 kr84,22 kr/kg
- Hvede- og fuldkornstortillas · Føtex370.98 g29,95 kr80,73 kr/kg
- Tortilla fuldkorn 25 cm · Nemlig6 stk31,50 kr5,25 kr/stk
- S.M Tortilla Whol Weat Øko · MENY320 stk31,95 kr0,10 kr/stk
- Tortilla fuldkorn øko. Santa Maria · Wolt Market8 stk33,95 kr4,24 kr/stk
- Fuldkornstortillas · Bilka240 g34,95 kr145,63 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Tortilla fuldkorn hos Nemlig koster 36.75 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 10. marts 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 206 dage. Gennemsnitsprisen for Tortilla fuldkorn hos Nemlig er 33.10 kr og varierer fra 18.00 kr til 36.75 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 206 dage har Goma registreret prisdata for Tortilla fuldkorn hos Nemlig i 204 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 204 prisregistreringer har Tortilla fuldkorn været markeret som tilbud 48 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 24% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 206 dage kan vi se følgende mønstre: Tortilla fuldkorn har været på tilbud hos Nemlig i marts, april, maj, juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Der går typisk 23 dage mellem hver tilbudsperiode. Tortilla fuldkorn er ofte på tilbud (24% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 5 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.