Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi293 kcalFedt6 gSukker2,3 gProtein9,1 g
| Energi | 1.233 kJ / 293 kcal |
|---|---|
| Fedt | 6 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,1 g |
| Kulhydrat | 47,8 g |
| - heraf sukkerarter | 2,3 g |
| Kostfibre | 5,5 g |
| Protein | 9,1 g |
| Salt | 1,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 19,2%
- Kulhydrat
- 67,9%
- Protein
- 12,9%
IngredienserVis mereVis mindre
FULDKORNSHVEDEMEL (68%), vann, stabilisator (glycerol), vegetabilske oljer (raps, solsikke), emulgator (mono- og diglyserider av fettsyrer), druesukker, hevemidler (natriumhydrogenkarbonat, difosfat), salt.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Fuldkornstortillas · Bilka326 g25,16 kr77,18 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Fuldkornstortillas · Bilka370 g10,00 kr27,03 kr/kg
- Mex & co. fuldkorns tortillas 370g · Netto370 g12,50 kr33,78 kr/kg
- Tortilla fuldkorn, Banderos · Wolt Market370 g16,95 kr45,81 kr/kg
- Banderos Tortill Fuldk 6st · Spar370 g18,95 kr51,22 kr/kg
- Banderos Tortill Fuldk 6st · MENY6 stk19,04 kr3,17 kr/stk
- Fuldkornstortillas · Bilka320 g20,00 kr62,50 kr/kg
- Fuldkornstortillas øko · Bilka320 g20,00 kr62,50 kr/kg
- Hvede- og fuldkornstortillas · Bilka370.98 g20,00 kr53,91 kr/kg
- Banderos Tortill Fuldk 6st · Min Købmand370 g22,95 kr62,03 kr/kg
- S.M. Tortilla Fuldk 8 Stk · MENY8 stk26,95 kr3,37 kr/stk
- Tortilla Whole Wheat 8S · Spar320 g26,95 kr84,22 kr/kg
- Hvede- og fuldkornstortillas · Føtex370.98 g29,95 kr80,73 kr/kg
- Tortilla fuldkorn 25 cm · Nemlig6 stk31,50 kr5,25 kr/stk
- S.M Tortilla Whol Weat Øko · MENY320 stk31,95 kr0,10 kr/stk
- Tortilla fuldkorn øko. Santa Maria · Wolt Market8 stk33,95 kr4,24 kr/stk
- Fuldkornstortillas · Bilka240 g34,95 kr145,63 kr/kg
- Tortilla fuldkorn · Nemlig8 stk36,75 kr4,59 kr/stk
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Fuldkornstortillas hos Bilka koster 25.16 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 15. april 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 535 dage. Gennemsnitsprisen for Fuldkornstortillas hos Bilka er 23.71 kr og varierer fra 9.95 kr til 25.16 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 535 dage har Goma registreret prisdata for Fuldkornstortillas hos Bilka i 534 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Fuldkornstortillas været markeret som tilbud 13 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 4% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 535 dage kan vi se følgende mønstre: Fuldkornstortillas har været på tilbud hos Bilka i marts og april. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 14 dage. Fuldkornstortillas er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 183 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka.