Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi280 kcalFedt5,5 gSukker2,4 gProtein8 g
| Energi | 1.171 kJ / 280 kcal |
|---|---|
| Fedt | 5,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,5 g |
| Kulhydrat | 47 g |
| - heraf sukkerarter | 2,4 g |
| Kostfibre | 5,2 g |
| Protein | 8 g |
| Salt | 1,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 18,4%
- Kulhydrat
- 69,8%
- Protein
- 11,9%
IngredienserVis mereVis mindre
HVEDEMEL/HVETEMEL (43%), vand, fuldkornsmel (HVEDE/HVETE) (21%), HVEDEKLID/HVETEKLI (3,3%), rapsolie, fugtighedsbevarende middel (E422), surdejspulver/surdeigspulver (HVEDE/HVETE), salt, hævemiddel (natriumcarbonater), stabilisator (E415), surhedsregulerende middel (citronsyre), emulgator (E471).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Hvede- og fuldkornstortillas · Bilka370.98 g20,00 kr53,91 kr/kg
- Hvede- og fuldkornstortillas · Føtex370.98 g29,95 kr80,73 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Fuldkornstortillas · Bilka370 g10,00 kr27,03 kr/kg
- Mex & co. fuldkorns tortillas 370g · Netto370 g12,50 kr33,78 kr/kg
- Tortilla fuldkorn, Banderos · Wolt Market370 g16,95 kr45,81 kr/kg
- Banderos Tortill Fuldk 6st · Spar370 g18,95 kr51,22 kr/kg
- Banderos Tortill Fuldk 6st · MENY6 stk19,04 kr3,17 kr/stk
- Fuldkornstortillas · Bilka320 g20,00 kr62,50 kr/kg
- Fuldkornstortillas øko · Bilka320 g20,00 kr62,50 kr/kg
- Banderos Tortill Fuldk 6st · Min Købmand370 g22,95 kr62,03 kr/kg
- Fuldkornstortillas · Bilka326 g25,16 kr77,18 kr/kg
- S.M. Tortilla Fuldk 8 Stk · MENY8 stk26,95 kr3,37 kr/stk
- Tortilla Whole Wheat 8S · Spar320 g26,95 kr84,22 kr/kg
- Tortilla fuldkorn 25 cm · Nemlig6 stk31,50 kr5,25 kr/stk
- S.M Tortilla Whol Weat Øko · MENY320 stk31,95 kr0,10 kr/stk
- Tortilla fuldkorn øko. Santa Maria · Wolt Market8 stk33,95 kr4,24 kr/stk
- Fuldkornstortillas · Bilka240 g34,95 kr145,63 kr/kg
- Tortilla fuldkorn · Nemlig8 stk36,75 kr4,59 kr/stk
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Hvede- og fuldkornstortillas hos Bilka koster 20.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 555 dage. Gennemsnitsprisen for Hvede- og fuldkornstortillas hos Bilka er 26.75 kr og varierer fra 12.00 kr til 29.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 555 dage har Goma registreret prisdata for Hvede- og fuldkornstortillas hos Bilka i 507 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 91% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Hvede- og fuldkornstortillas været markeret som tilbud 69 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 19% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 555 dage kan vi se følgende mønstre: Hvede- og fuldkornstortillas har været på tilbud hos Bilka i januar, april, maj, juni, juli, august, september og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 9 dage. Der går typisk 43 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 36 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka.