Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi280 kcalFedt5,5 gSukker2,4 gProtein8 g
| Energi | 1.171 kJ / 280 kcal |
|---|---|
| Fedt | 5,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,5 g |
| Kulhydrat | 47 g |
| - heraf sukkerarter | 2,4 g |
| Kostfibre | 5,2 g |
| Protein | 8 g |
| Salt | 1,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 18,4%
- Kulhydrat
- 69,8%
- Protein
- 11,9%
IngredienserVis mereVis mindre
Melblanding (HVEDE/HVETE (45%), FULDKORNSHVEDE/HVETE, HVEDEKLID/HVETEKLI), vand, rapsolie, fugtighedsbevarende middel (E422), surdejspulver/surdeigspulver (HVEDE/HVETE)(1,1%), salt, emulgator (E471), surhedsregulerende middel (citronsyre), hævemiddel (natriumbicarbonat), stabilisator (E415). Indeholder 24% hele korn, svarende til 30% af tørstoffet.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Fuldkornstortillas · Bilka320 g20,00 kr62,50 kr/kg
- S.M. Tortilla Fuldk 8 Stk · MENY8 stk26,95 kr3,37 kr/stk
- Tortilla Whole Wheat 8S · Spar320 g26,95 kr84,22 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Fuldkornstortillas · Bilka370 g10,00 kr27,03 kr/kg
- FULDKORNSTORTILLAS · REMA 1000370 g12,45 kr33,65 kr/kg
- Mex & co. fuldkorns tortillas 370g · Netto370 g12,50 kr33,78 kr/kg
- Tortilla fuldkorn, Banderos · Wolt Market370 g16,95 kr45,81 kr/kg
- Banderos Tortill Fuldk 6st · Spar370 g18,95 kr51,22 kr/kg
- Banderos Tortill Fuldk 6st · MENY6 stk19,04 kr3,17 kr/stk
- Fuldkornstortillas øko · Bilka320 g20,00 kr62,50 kr/kg
- Hvede- og fuldkornstortillas · Bilka370.98 g20,00 kr53,91 kr/kg
- Banderos Tortill Fuldk 6st · Min Købmand370 g22,95 kr62,03 kr/kg
- Fuldkornstortillas · Bilka326 g25,16 kr77,18 kr/kg
- Hvede- og fuldkornstortillas · Føtex370.98 g29,95 kr80,73 kr/kg
- Tortilla fuldkorn 25 cm · Nemlig6 stk31,50 kr5,25 kr/stk
- S.M Tortilla Whol Weat Øko · MENY320 stk31,95 kr0,10 kr/stk
- Tortilla fuldkorn øko. Santa Maria · Wolt Market8 stk33,95 kr4,24 kr/stk
- Fuldkornstortillas · Bilka240 g34,95 kr145,63 kr/kg
- Tortilla fuldkorn · Nemlig8 stk36,75 kr4,59 kr/stk
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Fuldkornstortillas hos Bilka koster 20.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 554 dage. Gennemsnitsprisen for Fuldkornstortillas hos Bilka er 21.15 kr og varierer fra 12.00 kr til 24.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 554 dage har Goma registreret prisdata for Fuldkornstortillas hos Bilka i 522 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Fuldkornstortillas været markeret som tilbud 129 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 35% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 554 dage kan vi se følgende mønstre: Fuldkornstortillas har været på tilbud hos Bilka i januar, februar, april, maj, juni, juli, august, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 17 dage. Der går typisk 30 dage mellem hver tilbudsperiode. Fuldkornstortillas er ofte på tilbud (35% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 35 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.